Tekst o językach obcych

Dodane: 12-05-2015 07:07
Tekst o językach obcych Warto znać język angielski! Jeśli jesteś zainteresowany kursem języka obcego, to sprawdź kurs języka angielskiego wejherowo

Zanim zapiszesz się na kurs

Jeżeli jesteśmy zdecydowani zapisać się na kurs języka obcego, wybierzmy metodę szkoleniową, która będzie odpowiednio do nas dopasowana. Nie zamierzam wspominać o wszelkich technikach zapamietywania....Obecnie dość popularne są kursy językowe on-line. To jednak może się nie sprawdzić, jeżeli nie nie podamy wystarczającej samodyscypliny - kontakt z lektorem motywuje! Ważny jest też native-speaker. Dzięki temu będziemy mogli przetestować nasze umiejętności językowe i komunikacyjne.


Co to jest grupa językowa?

Grupa językowa ? jednostka używana w genetycznej klasyfikacji języków naturalnych. Określa grupę języków w obrębie podrodziny językowej i może dzielić się na podgrupy (zespoły) językowe.

Pojęcie grupy językowej może mieć różny zakres w zależności od przyjętej klasyfikacji. Na przykład języki słowiańskie zazwyczaj klasyfikuje się jako grupę języków w obrębie podrodziny języków bałtosłowiańskich, jednak mogą być one również określane mianem rodziny językowej ? wówczas pojęcie grupy językowej ma węższy zakres.

Języki zaliczane do jednej grupy językowej, podobnie jak w przypadku podrodziny językowej, wywodzą się od wspólnego prajęzyka pośredniego.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_j%C4%99zykowa


Historia języka polskiego

Ciekawym tematem językoznawczym - zarówno dla filologów polskich, jak i dla lingwistów zajmujących się językami słowiańskimi, jest związek historyczny naszego ojczystego języka z czeskim. Co może się wydać interesujące dla laika, że we wczesnym średniowieczu języki te niewiele się różniły. Ale rozwój kulturowy naszych południowych sąsiadów w owej epoce, był znacznie szybszy, niż u nas. Wczesne kontakty z chrześcijaństwem zachodnim otwarły Czechom drzwi, które dla nas były wówczas zamknięte. Zresztą, wystarczy spacer po stolicy Czech, w której znajdziemy sporo średniowiecznych zabytków.


Języki obce - ważna umiejętność

Wszyscy mamy świadomość, że aby naprawdę podnieść swoje kwalifikacje, musimy się uczyć języków obcych. I tak naprawdę to nie ma znaczenia, czy jesteśmy humanistami, czy też ukończyliśmy politechnikę. Tak naprawdę wyjątkowo opłaca się to wszelkiego rodzaju ekspertom - informatykom, programistom, czy lekarzom. Nie tylko dzięki znajomości dodatkowego języka łatwiej będzie nam dostać pracę w kraju, ale także otworzy nam drzwi do kariery w innym państwie. Nawet jeśli nie planujemy emigrować, to z pewnością czasowy staż wpłynie pozytywnie na zawartość naszego CV.


Grupy językowe, a nauka danego języka

Podam kilka ogólnych informacji na temat grup językowych. Tak naprawdę, może to mieć znaczenie przy podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu nauki języka obcego. Języki nie rozwijały się w izolacji - w zależności od czynników historycznych, geograficznych i antropologicznych, wpływały na siebie. Zdarza się, że dana grupa językowa pochodzi od jednego języka, którym obecnie nikt się już nie posługuje. Za taki przykład może posłużyć łacina, która dała początek kilku współczesnym językom - włoskiemu, rumuńskiemu, hiszpańskiemu i paru innym.© 2019 http://informator.kylos.pl/